Projekt "Moja przyszłość moim celem"

„Moja przyszłość moim celem”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Głównym celem projektu jest: podniesienie kompetencji kluczowych oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy u uczennic i uczniów (w tym uczniów/nic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi) uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Cudzynowicach oraz wzrost kompetencji zawodowych nauczycieli, w okresie od 01.09.2016r do 31.07.2017r.

Cele szczegółowe projektu:

1.   Zrealizowanie zajęć rozwijających podnoszących kompetencje i wiedzę uczniów/nic uzdolnionych.

2.   Zrealizowanie zajęć wyrównujących rozwijających kompetencje i wiedzę u uczniów/nic słabszych.

3.   Zrealizowanie zajęć zwiększających kompetencje uczniów/nic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (terapii pedagogicznej oraz zajęć kompensacyjnych dla dziecka przewlekle chorego).

4.   Zrealizowanie zajęć doradztwa zawodowego rozwijających kompetencje i umiejętności potrzebne na rynku pracy oraz warsztatów rozwijających kompetencje społeczne

5.   Zrealizowanie szkoleń dla nauczycieli/lek, doskonalących ich umiejętności i kompetencje zawodowe.

6.   Utworzenie międzyszkolnych pracowni przyrodniczych oraz wyposażenie szkół objętych projektem w nowoczesny sprzęt ICT i pomoce dydaktyczne.

Działania dla uczniów:

1.   Zajęcia rozwijające z matematyki

2.   Zajęcia rozwijające z języka angielskiego

3.   Zajęcia rozwijające z przyrody

4.   Edukacja matematyczno-przyrodnicza

5.   Zajęcia wyrównujące z matematyki

6.   Zajęcia wyrównujące języka angielskiego

7.   Zajęcia wyrównujące z informatyki

8.   Zajęcia wyrównujące z przyrody

9.   Terapia pedagogiczna

10.   Zajęcia kompensacyjne dla dziecka przewlekle chorego

11.   Warsztaty rozwijające kompetencje społeczne